Case study - Miner PBG, czyli o tym, jak w praktyce działa D Faktor? Opublikowany: 31.03.2021

Obecnie na rynku informatycznym istnieje wiele firm, które wykonują strony internetowe. Pomagają uporać się z problemami klientów odnośnie wizerunku w sieci, ale czy mimo wszystko robią to skutecznie? Jak wybrać firmę, która zaspokoi nasze potrzeby? Odpowiedź jest prosta. Kieruj się spełnieniem swoich oczekiwań i fachowym doradztwem od osoby, która będzie prowadziła projekt Twojej strony internetowej.

Takim działaniem kierowała się spółka Miner PBG. Spółka zajmuje się wykonywaniem robót wiertniczych, robót strzałowych, ale także badaniami geofizycznymi. Firma ta do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie, działając na rynku już 20 lat. Wykonała setki zleceń bazując na profesjonalizmie i doświadczeniu i tego samego oczekiwała także od firmy, która wykona im stronę internetową.

Z firmą Miner zaczęliśmy współpracować na początku lutego 2021 roku. Praca przebiegła sprawnie. Klient potrzebował nowego wyglądu strony internetowej, w której będą uwzględnione certyfikaty oraz referencje. Spółka kładła duży nacisk na to, aby strona ładowała się szybko, była czytelna i prosta w obsłudze. Po poznaniu oczekiwań podanych przez firmę Miner, zaproponowaliśmy usługę D Faktor w oparciu o nasz nowy szablon Firma Budowlana. W tej usłudze klient otrzymał pełną kontrolę, ponieważ szablon ma wersję demonstracyjną. Oznaczało to, że klient zawsze mógł sprawdzić, jakie funkcje będzie miała jego strona internetowa.

Po akceptacji oferty przez klienta, przystąpiliśmy do realizacji. Po rozpisaniu planu działania naszej pracy i otrzymaniu wszystkich materiałów, zajęliśmy się dostosowaniem szablonu do potrzeb klienta.

 

Strona główna Miner-PBG

Na stronie głównej zamieściliśmy baner w ujęciu poklatkowym, przedstawiający jedną z wykonanych przez spółkę prac. Na pierwszym ekranie pojawił się również numer telefonu, aby umożliwić potencjalnym klientom szybki kontakt. Uzupełniająco dodaliśmy najważniejsze informacje o firmie i zilustrowaliśmy ofertę usług klienta.

 

 

W zakładce O Firmie umieściliśmy więcej wiadomości o spółce. Klienci mogą dowiedzieć się, od kiedy funkcjonuje przedsiębiorstwo, kto pełni funkcję prezesa oraz zobaczyć galerię przykładowych realizacji. 

Pod informacją na temat działalności firmy Miner PBG, dodaliśmy wszystkie certyfikaty oraz referencje. Użytkownik może zapoznać się dokładnie z ich treścią, klikając w zdjęcie, które od razu się powiększy do odpowiednich rozmiarów na ekranie komputera. Dzięki przyciskom pomocniczym bezproblemowo przejdziemy także do kolejnego slajdu w galerii.

 

Dużym priorytetem było dla nas wykonanie czytelnej zakładki Oferta. Na tej podstronie wdrożyliśmy pełny pakiet rozwiązań: treści, zdjęć oraz filmów dotyczących usług spółki. Każdy element oferty prac posiada odpowiednie tematyczne zdjęcie. Aby zachować estetykę wyglądu strony www, wypunktowaliśmy wszystkie informacje w odniesieniu do zestawu usług w ofercie. Firma Miner dostarczyła nam filmy własnej produkcji dotyczące wykonywanych przez nich prac. Dzięki ustawieniom naszego systemu zarządzania treścią DigiPit.cms, mogliśmy dodać mp4 z kanału You Tube w dwóch kolumnach, co umożliwiło zachowanie estetyki wyglądu strony internetowej.

 

W zakładce Galeria przedstawiliśmy fotorelacje z realizacji firmy Miner PBG. Wygodny w użyciu przycisk utworzony w systemie CMS, pozwolił na sortowanie realizacji. Po wejściu w kartę realizacji, użytkownikowi zostaje wyświetlona większa ilość zdjęć. Następnie odbiorca może kliknąć na ikonkę ,,lupki’’, która spowoduje powiększenie fotografii.

 

W podstronie Kontakt zawarliśmy dane kontaktowe oraz interaktywną mapę Google. Klienci nie muszą szukać adresu w wyszukiwarce. Wystarczy, że będąc na stronie internetowej spółki, skorzystają z utworzonej mapy, a ta przekieruje ich do wskazówek dojazdu.

 

Po akceptacji wyglądu strony www przez klienta, przystąpiliśmy do uruchomienia nowego projektu w Internecie. Po zakodowaniu wersji beta serwisu, poinformowaliśmy klienta, że strona www już funkcjonuje na adresie testowym. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać...

„Ogólnie strona nam się podoba. Jest nawet lepiej niż sobie wyobrażaliśmy”

Miner - PBG

Okazało się, że nie tylko my potrafimy zaskoczyć naszych klientów, ale również oni nas! Cieszymy się, że stworzyliśmy kolejny i zarazem niezwykły wizerunek w biznesie internetowym.

Podsumowując, dzięki usłudze D Faktor firma Miner zyskała niepowtarzalną i indywidualną stronę www w niskiej cenie. Czytelną, szybką i łatwą  w obsłudze oraz dostosowaną do urządzeń mobilnych (wersja RDW). Co najważniejsze, w cenę usługi wliczone jest wsparcie profesjonalnego graphic designera, który przed wstawieniem na stronę internetową odpowiednio dobrał i obrobił zdjęcia. Dzięki możliwości dodatkowych modyfikacji w naszych szablonach, grafik zastosował w wyglądzie witryny internetowej kolory z logo firmy Miner. Kupienie przez spółkę usługi D Faktor sprawiło dużą oszczędność czasu. Klient praktycznie do minimum ograniczył swoje zaangażowanie w proces tworzenia strony www. Czas wykonania i uruchomienia witryny internetowej wynosił 3 tygodnie. 

Gotową realizację możecie zobaczyć pod adresem https://minerpbg.pl/

dostosowanie szablonu D Faktor miner

Całe dostosowanie graficzne strony internetowej dla firmy Miner, możesz zobaczyć w galerii poniżej: